• 16.12.Turnaj v T-ballu

• 8.1.Vesmírná show
škola

O základní škole

Vítejte na stránkách naší školy

Jsme malotřídní škola rodinného typu s pěti ročníky a školní družinou. V letošním školním roce 2019/2020  probíhá výuka v úplně zrekonstruované budově. Kromě toho, že byly zrekonstruovány učebny v prvním podlaží, které jsou moderně vybaveny včetně interaktivních tabulí, tak přibyly učebny v půdní vestavbě. Zde byla zbudována moderní dřevodílna, která bude sloužit nejen k práci se dřevem, ale budeme ji využívat i jako místnost pro výtvarnou výchovu a další tvoření.  Další učebna je multimediální. Tato je vybavena čtrnácti notebooky, interaktivní tabulí, softwarem pro výuku jazyků a počítačem pro vyučujícího. Třetí místností v půdní vestavbě je školní družina a vše dotváří zimní zahrada, kde jsme zbudovali malý koutek přírody. Všechny místnosti v půdní vestavbě jsou samozřejmě klimatizovány.  Vyučujeme podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Základní školy a Mateřské školy Ladná č. j. 21/2015, verze č. 4. Máme všechny předpoklady, abychom mohli poskytovat žákům kvalitní základy všeobecného vzdělávání. Kromě základního vzdělávání nabízíme poměrně širokou nabídku zájmových útvarů.

V letošním školním roce jsou na naší škole tři třídy s pěti ročníky. Školu nyní navštěvuje 35 žáků.

I. třída - 1. ročník - 9 žáků

II. třída - 2. ročník -4 žáci

3. ročník - 10 žáků

III. třída - 4. ročník - 4 žáci

5. ročník - 8 žáků

Co nabízíme:

• rodinné, klidné a příjemné prostředí malé vesnické školy
  • nízký počet žáků ve třídě
  • individuální přístup pedagogů k žákům
  • využití nové multifunkční haly k maximální spokojenosti našich žáků
  • výuku v moderně vybavených učebnách s interaktivními tabulemi
  • individuální péči o žáky s poruchami učení a žáky mimořádně nadané
  • širokou nabídku zájmových útvarů
  • stravování ve školní jídelně, dopolední i odpolední svačinky
  • projekt "Ovoce do škol"
  • účast v řadě akcí pořádaných školou
  • výuka v klidném a bezkonfliktním prostředí

„Je úžasné, co děti dokáží, když jim k tomu dáme příležitost.“

- Linda Dobson

Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace Základní školy a Mateřské školy Ladná je vytvořena s ohledem na maximální přístupnost obsahu. Splňuje požadavky dle § 4 a 5 zákona č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby stránky byly dostupné jak pro alternativní prohlížeče, tak i pro osoby se specifickými potřebami. Některé texty nejsou definovány v relativních jednotkách. Pro zvětšení je potřeba použít systémových nástrojů (nastavení prohlížeče).

Kód stránek je vytvořen v souladu s normou HTML 5, pomocí kaskádových stylů CSS.

Jiné formáty

Na našich webových stránkách jsou informace nabízeny i v podobě dokumentů formátu COC(X), XLS(X) a PDF, a to zejména z důvodů, že obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké, proto pak doporučujeme jejich stažení.

PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader, případně lze doinstalovat doplněk přímo do webového prohlížeče.

DOC(X), XLS(X), PPT(X) - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány (komprimovaný soubor je možně dekomprimovat přímo v OS Windows, v případě jiného OS je možné stáhnout zdarma nástroj na dekomprimaci).

Kontakt na administrátora webu

Vaše případné náměty či informace o problémech při zobrazování těchto stránek můžete zaslat na adresu info@zsamsladna.cz nebo admin@h-optimal.cz.

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 28. listopadu 2019