• 27.3.Pěvecká a recitační

• 16.4.Škola na nečisto
škola

O základní škole

Vítejte na stránkách naší školy

Jsme malotřídní škola rodinného typu s pěti ročníky a školní družinou. V letošním školním roce 2018/2019 probíhá výuka již v úplně zrekonstruované budově. Kromě toho, že v loňském roce byly zrekonstruovány učebny v prvním podlaží, které jsou moderně vybaveny včetně interaktivních tabulí, tak letos přibyly učebny v půdní vestavbě. Zde byla zbudována moderní dřevodílna, která bude sloužit nejen k práci se dřevem, ale budeme ji využívat i jako místnost pro výtvarnou výchovu a další tvoření.  Další učebna je multimediální. Tato je vybavena čtrnácti notebooky, interaktivní tabulí, softwarem pro výuku jazyků a počítačem pro vyučujícího. Třetí místností v půdní vestavbě je školní družina a vše dotváří zimní zahrada, kde jsme zbudovali malý koutek přírody. Všechny místnosti v půdní vestavbě jsou samozřejmě klimatizovány.  Vyučujeme podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání Základní školy a Mateřské školy Ladná č. j. 21/2015, verze č. 4. Máme všechny předpoklady, abychom mohli poskytovat žákům kvalitní základy všeobecného vzdělávání. Kromě základního vzdělávání nabízíme poměrně širokou nabídku zájmových útvarů.

V letošním školním roce jsou na naší škole tři třídy s pěti ročníky. Školu nyní navštěvuje 32 žáků.

I. třída - 2. ročník - 10 žáků

II. třída - 1. ročník -5 žáků

3. ročník - 4 žáci

III. třída - 4. ročník - 10 žáků

5. ročník - 3 žáci

Co nabízíme:

• rodinné, klidné a příjemné prostředí malé vesnické školy
  • nízký počet žáků ve třídě
  • individuální přístup pedagogů k žákům
  • využití nové multifunkční haly k maximální spokojenosti našich žáků
  • výuku v moderně vybavených učebnách s interaktivními tabulemi
  • individuální péči o žáky s poruchami učení a žáky mimořádně nadané
  • širokou nabídku zájmových útvarů
  • stravování ve školní jídelně, dopolední i odpolední svačinky
  • projekt "Ovoce do škol"
  • účast v řadě akcí pořádaných školou
  • výuka v klidném a bezkonfliktním prostředí

„Je úžasné, co děti dokáží, když jim k tomu dáme příležitost.“

- Linda Dobson